Ezekről még tutti, hogy nem hallottál

Íme néhány különleges információ a kávé világából
Nincs otthon kávé? Akkor irány a válóperes ügyvéd
Törökországban élt régen egy törvény, miszerint ha a férj nem gondoskodott arról, hogy mindig legyen otthon kávé, a nő bármikor a törvény által előírtan elválhatott. Vajon egy csésze kávé tényleg két szerelmes szív közé állhat?
A kávé az gyümölcs
Feldolgozatlan állapotában leginkább egy piros bogyós gyümölcsre hasonlít, ráadásul bokorban terem. Bár a hivatalos neve kávébab, igazából a kávé az mag.
Az USA is termeszt kávét
Az USA egyetlen kávétermesztő államaként Hawaii is hozzájárul kávéfogyasztásunkhoz. A szerencsés éghajlatnak köszönhetően ezen a területen is jól érzik magukat a kávészemek- és palánták. Gondoltad volna?
Kávé az új üzemanyag
El tudod képzelni, hogy egy nap a kávénak köszönhetően indul el az autód? Na, de nem ám azért, mert egy csésze fekete kell ahhoz, hogy ki tudj mászni a parkolóig, hanem azért, mert a kávé lesz az új biodízel. Már javában zajlanak az ezzel kapcsolatos kutatások, ráadásul egész biztató eredménnyel. Az ötletnek egyébként az USA-ban elég sok híve van. Várjuk ki a végét!
Rágva, nem kortyolva
Feljegyzések szerint egyes afrikai törzsek a kávé folyékony formája helyett egy kissé bizarr megoldást választottak. Egészen pontosan a darálást követően állati zsírral keverték össze, majd golyókat formáltak belőle, és ezt ették. Te be mernéd vállalni?
Beethoven 60
Mi köze lehet Beethovennek a 60-as számhoz? A zeneszerző pontosan ennyi kávészemből készítette el kávéadagját nap mint nap. Ráadásul saját maga számolta ki. Fő a pontosság!
Északon fogy a legtöbb
Ma már nem túl meglepő tény, hogy nem a termelő ország a legnagyobb rajongója az adott élelmiszernek. A kávéval sincs ez másképp. Azért a déli országok is meglehetősen szeretik, de az északiak nyomába még ők sem érhetnek. Finnország és Svédország a két legnagyobb kávérajongó ország.
Már 247 éve is ittak instant kávét
Az instant kávé nem a felgyorsult világ és életritmus hozadéka. Először az 1770-es évek legelején ütötte fel fejét Angliában. Elsöprő sikert azonban ekkor még nem aratott. További közel másfél évszázadot kellett várni rá, mire tömeggyártásra ítélték ezt az elsőre furcsa gondolatot az újdonságokra nyitottabb Egyesült Államokban.