Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében. Elfogadom
Menü

A világ 9 legdrágább kávéja

A világ 9 legdrágább kávéja

Ez a lista azért olyan érdekes, mert a legdrágább kávék elkészítése elég sajátságos.

Black Ivory Coffee - A világ egyik legdrágább kávéja

A thaiföldi Black Ivory Coffee Company elefántokkal eteti meg a kávécseresznyét. Az állatok megeszik az arabika kávécseresznyéket, majd miután újra visszakerülnek a természetbe – immár bab formájában –, átmossák őket, és abból készítenek kávét. Szerintük az eljárás adja az ital egyedülálló ízét, amelyet diós, földes aromákhoz hasonlítanak. És igen! Tényleg a legdrágábbak közé tartozik, de vajon melyik helyen áll?

Lássuk a listát a „legolcsóbbtól" kezdve!

9. Hawaii Kona Coffee – körülbelül 10 000 forint fél kilogramm

Hawaii Kona Coffee

Ez a kávé azért került fel a listára, mert ritka kávébabok együttes felhasználásával készítik.

Rendkívül sokszor hamisítják, ezért érdemes megbízható forrásból beszerezni, és a 100% Kona jelölést keresni a címkén.

8. Finca Los Planes Coffee – körülbelül 12 000 forint fél kilogramm

Finca Los Planes Coffee

Ezeket a babokat El Salvador hegyvidéki területein, egy gazdaságban termesztik. Sergio Ticas Yeyes és családja által készített kávé barna cukros és karamellás jegyeket rejt.

7. Fazenda Santa Ines Coffee – körülbelül 14 000 forint fél kilogramm

Fazenda Santa Ines Coffee

A cserjéket Brazíliában, a Mantiquera-hegység közelében termesztik már közel 100 éve. A belőle készült kávé gyümölcsös és édes, emiatt kedvelik annyira.

6. Blue Mountain Coffee – több mint 14 000 forint fél kilogramm

Blue Mountain Coffee

Jamaika egyik legismertebb kávéja, és – ahogy a neve is mutatja – a Kék-hegységben terem. A csapadékos időjárásnak, illetve annak köszönhetően, hogy a szüret után rögtön lehántolják a húst a babokról, jellegzetes, lágy ízű kávé születik.

5. Saint Helena Coffee – körülbelül 22 000 forint fél kilogramm

Saint Helena Coffee

Állítólag ezért a kávéért még Napóleon is rajongott, aki maga is termesztette a cserjéket a Saint Helena, vagyis a Szent Ilona-szigeten, amikor száműzetését töltötte.

A sziget az Atlanti-óceán közepén található, ezért a babok szállítási költsége igen magas.

A belőle készült kávé magas minőségű, illata karamellás, enyhén citrusos.

4. Kopi Luwak – körülbelül 44-45 000 forint fél kilogramm

Kopi Luwak

A Kopi Luwakot, vagyis a cibetkávét Indonéziában készítik. Sokáig ez volt a világ legdrágább kávéja, de az elefántok leigázták a cibetmacskákat. Ugyanis ez az az állat, amellyel megetetik a kávécseresznyéket, hogy aztán összegyűjtsék az ürülékükből a babokat, megtisztítsák, majd feldolgozzák. Az ital egyedülálló ízét az eljárás során felszabadult enzimek adják.

Kopi Luwakarabica

3. Hacendia la Esmeralda – körülbelül 97 000 forint fél kilogramm

Hacendia la Esmeralda Coffee

Ez a kávé számos díjat nyert már szerte a világon. A cserjéket Panamában, a Barú vulkán oldalán, a guava fák árnyékában termesztik. Gazdag ízéről, egyedi aromájáról ismert.

2. Finca El Injerto – körülbelül 140 000 forint fél kilogramm

Finca El Injerto coffee

Azért olyan drága, mert rendkívül ritka, gazdag aromájú, kis babokból készül. Az ára ellenére egy nagyon népszerű fajta.

1. Black Ivory Coffee – több mint 140 000 forint fél kilogramm

Black Ivory Coffee

És íme az aranyérmes, a korábban említett elefántok segítségével készített fekete, a Black Ivory Coffee. Az állatok gyomorsava lebontja a babfehérjét, így lesz a belőle készült italnak olyan jellegzetes íze. Ez a kávé rendkívül ritka és költséges, mert csak kis mennyiségű, elefántból távozott bab érhető el egy időben.

Ebből is érzékelhető, milyen erős kultúrája van a kávénak a világ különböző pontjain. Gondoljunk csak bele: ahogy kinyílik a szemünk, mi is azonnal kávéért kiáltunk. Amikor pedig belekortyolunk, majd varázsütésre felélénkülünk, hirtelen világossá válik, hogy miért is kapott saját világnapot.

Szakértőnk most is megmondja a tutit

A kávévilágban is vannak különleges és rendkívül drága kávék, amelyeket különleges termesző területeken termelnek, vagy egyedi módszerekkel dolgoznak fel. Itt van a világ 9 legdrágább kávéja:

1. **Kopi Luwak**: Ez a kávé Indonéziában, az arabica kávészemeket alulról felfelé szedik össze a civet nevű állatokkal. A kávétermésztés sajátos módja és az állatok emésztőrendszerének hatására a kávé íze különlegesen sima és lágy. A kopi luwak ára nagyon magas.

2. **Black Ivory kávé**: Ez a kávé Thaiföldön készül, és egy elefántcsoport segítségével. Az elefántok evődése és emésztése alakítja az ízjegyeket. A különleges feldolgozási mód és az elefántok részvétele teszi a Black Ivory kávét rendkívül drágává.

3. **Hacienda La Esmeralda**: Ez a panamai kávé különleges a Gesha fajtájáról származik, és a tengerparti hegyekben növekszik. Gazdag és virágos ízjegyekkel rendelkezik, és a kávé különlegességét az adja, hogy csak kis mennyiségben áll rendelkezésre.

4. **St. Helena kávé**: A Szent Ilona-szigeten termesztett kávéritkaság. A sziget vulkanikus talajának és az óceáni klímának köszönhetően különleges ízvilággal rendelkezik. A kávé ritkasága és a nehezen hozzáférhető termőterületei miatt az ára magas.

5. **Los Planes**: Ez a kávé Salvadorban nő, és gyümölcsös és csokoládés ízjegyekkel rendelkezik. A kávé értékét növeli, hogy csak limitált mennyiségben áll rendelkezésre.

6. **Yauco Selecto AA**: Puerto Rico egyik legnépszerűbb kávéja, amelyet a Yauco nevű régióban termesztenek. A kávé gazdag, bársonyos ízvilágával és a ritkasága miatt magas árával rendelkezik.

7. **St. Helena kávé**: Nem szabad összetéveszteni a Szent Ilona-szigeti kávéval, a Szűz-szigetek Szent Ilona szigetén termelt kávé is különleges és drága. A kávé ritkasága és a korlátozott mennyiségű termesztés miatt rendkívül drága.

8. **Kona kávé**: Hawaiin termesztett kávé, különösen a Kona Coffee Belt régióban. Kiváló minőségű arabica kávészemekből készül, és gazdag ízjegyekkel rendelkezik. Az ára magas a terület korlátozott termelése és a minőségi szabványok miatt.

9. **Blue Mountain kávé**: A jamaikai Blue Mountains területén növekvő kávé különösen sima és lágy ízű, és a környék speciális mikroklímája miatt rendkívül értékes.

Ezek a kávék gyakran magas áron kerülnek értékesítésre a ritkaságuk, a különleges feldolgozási módjuk, az egyedi termőterületek és az ízük miatt. Kóstolásuk izgalmas lehet azok számára, akik élvezik a kávé világát és különleges ízeket keresnek.